חדשות

 גאווה ישראלית

נבחרות ישראל במדעים ממשיכות לקטוף הישגים באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים-

כל תלמידי נבחרת ישראל במדעי המחשב זכו במדליות באולימפיאדה יואב כץ

עירוני ע"ש בליך, מרמת גן


יניר אדרי עירוני ה, מחיפה

 ליאור יחזקאלי

– מקיף חקלאי נהלל.
גונן גזית

מקיף העמק המערבי, מיפעת 


הישגים מרשימים לנבחרת ישראל באולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב IOI– כל חברי הנבחרת שהשתתפו בתחרות זכו במדליות (2 מדליות כסף ו- 2 מדליות ארד).

האולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב IOI התקיימה השנה בהובלת סינגפור, בהשתתפות 351 משתתפים מ-88 מדינות. בשל הקורונה ברחבי העולם התחרות התקיימה באופן מקוון. 

 

נבחרת ישראל במדעי המחשב, שייצגה את ישראל בכבוד:

 

·        יניר אדרי- עירוני ה, מחיפה- זכה במדליית כסף

·        גונן גזית- מקיף העמק המערבי, מיפעת- זכה במדליית כסף

·        יואב כץ- עירוני ע"ש בליך, מרמת גן- זכה במדליית ארד

·        ליאור יחזקאלי- מקיף חקלאי נהלל, מנהלל- זכה במדליית ארד

 

******

האולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב IOI התפרסה על שני ימי בחינה, כאשר בכל יום חברי הנבחרת קיבלו 3 משימות מורכבות, אותן הם פתרו באמצעות קוד. המשימות היו בעלות אופי אלגוריתמי ודרשו חשיבה יצירתית ויכולות תכנות תחרותי. את שלושת המשימות המתחרים היו צריכים לפתור בתוך 5 שעות.

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס מובילים את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במסגרת מיזם משותף. הנבחרת שהשתתפה באולימפיאדה הוכשרה באוניברסיטת בר אילן בהובלת צוות מאמנים ובראשם ד"ר אבשלום אלמלח, המנהל האקדמי, רון ריבצ'ין, המאמן הראשי והצוות- דניאל אגסי, עומר רונן, נעם ליכט וניר שלמון.

 

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "ההישגים המרשימים של תלמידי מערכת החינוך באולימפיאדות של מדעי המחשב מציבים את מדינת ישראל בחזית המדינות המפתחות מדע ופורצות דרך בתחום.

אוצר הזהב של מדינת ישראל הוא ההון האנושי שלה. הוא יכריע את יכולת ההתמודדות שלה בעתיד עם אתגרים גדולים ומורכבים בתחומי המדע, הכלכלה והטכנולוגיה. ראשיתו של הון יקר זה הוא במערכת החינוך, ולכן נשקוד כדי להדליק לתלמידים שלנו את הניצוץ לאהבת המדע, לייצר להם תהליכי למידה מסקרנים ורלוונטיים לחייהם. נפעל לטפח מיומנויות אקדמיות שיאפשרו להם להתמודד בהמשך דרכם עם סוגיות גלובליות ומורכבות.

אני מברכת את התלמידים היקרים שלנו על הזכייה במדליות באולימפיאדה הבינלאומית. היא הושגה הודות להתמדה ולהשקעה שלהם לאורך חודשים רבים. אני מברכת גם את המאמנים שליוו אותם לאורך כל הדרך. יש להם תרומה רבה בהישגים".

 

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס, אלי פריד: "עונת האולימפיאדות הבינלאומיות במדעים נפתחה עם שורת הישגים מרשימים ומעוררי גאווה של חברי נבחרות ישראל במדעים. הכישרון, ההתמדה והמאמץ של תלמידי ישראל מוכיחים את עצמם ואני תקווה שנמשיך להתבשר בהישגים אישיים ולאומיים. אנו רואים חשיבות רבה בהשקעה המשמעותית המשותפת עם משרד החינוך ובהענקת הכלים האיכותיים ביותר לתלמידות ולתלמידי ישראל".

 

נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן, נפגש עם הזוכים בלשכתו ואמר: "כל הדלתות פתוחות בפניכם, אתם מוכשרים מאוד אבל אני מפציר בכם לבחור בדרך בה תצליחו להשפיע על החברה. נשמח שתהיו כאן איתנו במחקר פורץ הדרך אבל אנו נהיה גאים בכם בכל מקום שתבחרו להיות ולהשפיע".

תמונה קבוצתית של הנבחרת

קרדיט צילום: מרכז מדעני העתיד


 

משרות

  • No job found.

  • No job found.